автомобил употреба може R134a

автомобил употреба може R134a

Краток опис:

Информации за производот Име: Индустриски HFC-134a Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце МФ: C2H2F4 MW: 102. 03 Стандард: GB / Т 18826-2002 Физички и хемиски својства: Под нормална температура и притисок, тоа е безбоен гас со благ мирис на етер; 3 точка на топење: -103,15 ℃, точка на вриење: -26,1 ℃, густина: 1.206g / cm (25 ℃), под нормални услови, тоа е компресирана во течност и се чуваат во цилиндар, неговата thermod ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: Индустриски HFC-134a Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  МФ: C2H2F4 MW: 102. 03 Стандард: GB / Т 18826-2002
  Физички и хемиски својства: Под нормална температура и притисок, тоа е безбоен гас со благ мирис на етер;
  3
  точка на топење: -103,15 ℃, точка на вриење: -26,1 ℃, густина: 1.206g / cm (25 ℃), под нормални услови, тоа е компресирана
  во течност и се чуваат во цилиндар, неговата термодинамички имот е слична како онаа на CFC -12.
  Примена: производот се користи како ладење во автомобилската климатизација, апарати за домаќинство и комерцијални ладење. Тоа
  , исто така, може да се користи како аеросол, пламен retardant и дува агент во фармацевтската, агрохемиски, козметика и
  чистење сектор.
  Складирање и транспорт: Производот е спакуван и транспорт во челични цилиндар, ISO-тенк. Треба да се има во
  ладно, суво место, да ги задржи подалеку од топлина, да се избегне од сонце и дожд. Транспорт треба да се усогласат со кинескиот железничкиот
  и патниот транспорт прописи од областа на опасен товар.
  Спецификација пакет: Unrefillable цилиндар: 220g, 250g, 280g, 300g, 340g, 500g, 800g, 1000g, 13.6kg; Refillable
  цилиндар: 400L, 800L, 926L, ISO-тенк.

  Технички карактеристики:

  hf1


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !