Huafu пакување 11.3kg R507

Huafu пакување 11.3kg R507

Краток опис:

Информации за производот Име: R507 Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце производот имот: MW: 98.86 Точка на вриење: -47,1 ℃ Критична температура: 70,9 ℃ Критички притисок: 0.89Mpa Растворливост (вода 25 ℃): 3.79% Пакување: За еднократна употреба цилиндар £ 25 / 11.3kg, рециклира цилиндар: 400L, 800L, 926L, ISO-танк стандард: Чистота: ≧ 99,8% Влага: ≦ 10ppm Киселост: ≦ 1ppm пареа Остатоци: ≦ 100ppm Изглед: безбојна, без заматеност мирис ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: R507
  Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  сопственост на производот:

  MW: 98.86
  Точка на вриење: -47,1 ℃
  Критична температура: 70,9 ℃
  критичен притисок: 0.89Mpa
  Растворливост (Вода 25 ℃): 3.79%

  пакување:

  За еднократна употреба цилиндар £ 25 / 11.3kg,
  се рециклира цилиндар: 400L, 800L, 926L; ISO-тенк

  стандард за квалитет:

  Чистота: ≧ 99,8%
  Влага: ≦ 10ppm
  Киселост: ≦ 1ppm
  Пареа Остатоци: ≦ 100ppm
  Изглед: безбојна, без заматеност
  Мирис: Без мирис

  примена: 

  Замена на R502


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !