Huafu пакување 22.7kg R22

Huafu пакување 22.7kg R22

Краток опис:

Информации за производот Име: Индустриски Chlorodifluornmethane (HCFC-22) Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце МФ: CHC1F2 MW: 86,47 Стандард: GB / Т 7373 -2006 Физички и хемиски својства: Под нормална температура и притисок, производот е безбоен, без мирис и токсични гасови. Точка на топење: -160 ℃ точка, вриење: -40,8 ℃, густина: 1. 213g / cm3 (20 ℃) ​​.Кога се меша со воздухот, својата смеса е nonflammable и unexplosive ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: Индустриски Chlorodifluornmethane (HCFC-22) Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  МФ: CHC1F2 MW: 86,47 Стандард: GB / Т 7373-2006
  Физички и хемиски својства: Под нормална температура и притисок, производот е безбоен, без мирис и
  токсични гасови. Точка на топење: -160 ℃ точка, вриење: -40,8 ℃, густина: 1. 213g / cm3 (20 ℃) .Кога меша со воздух, неговите
  смесата е nonflammable и unexplosive. Добра хемиска стабилност во нормална состојба.
  Примена: производот се користи како ладење на домаќинствата, индустриски и комерцијални системи за климатизација. Тоа може
  да се користи и како аеросол гориво за пестициди и бои, или како гаснење пожар агент. Исто така е примарна
  суровина за производство на флуорид-базирани макромолекуларен соединенија.
  Складирање и транспорт: Спакувани во цилиндри или ISO-резервоар. Треба да се чува на ладно и суво место, без да бидат
  изложени на топлина извор, сонце и дожд. Транспорт треба да бидат во согласност со кинеските железнички и патен
  превоз регулатива од областа на опасен товар.
  Пакет спецификација: Не-refiliable цилиндар: 301bs / 13.6kg, 501bs / 22.7kg; Refillable цилиндар: 400L, 800L, 926L,
  1000L, ISO-тенк

  Технички карактеристики:

  hf2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  WhatsApp Online Chat !