Индустриска Pentafluoroethane (HFC-125)

Индустриска Pentafluoroethane (HFC-125)

Краток опис:

Информации за производот Име: Индустриски Pentafluoroethane (HFC-125) Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце MW: 120. 02 Стандард: Q / JHGS 182-2010 просторно fechemical Својства: Под нормална температура и притисок, производот е безбоен гас. 3 Точка на топење: -103 ° C точка на вриење: -48,1 ° C Густина: 1. 248g / cm (20 ℃) ​​Таа има добра хемиска стабилност во нормална состојба. Апликација: Производот се користи како мешање ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: Индустриски Pentafluoroethane (HFC-125) Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  MW: 120. 02 Стандард: Q / JHGS 182-2010
  просторно fechemical Својства: Под нормална температура и притисок, производот е безбоен гас.
  3
  Точка на топење: -103 ° C точка на вриење: -48,1 ° C Густина: 1. 248g / cm (20 ℃)
  Таа има добра хемиска стабилност во нормална состојба.
  Апликација: Производот се користи како мешање материјал за ладење како R404a, R407C, R410a, R507.
  Складирање и транспорт: Спакувани во цилиндарот или IS〇-резервоар. Се чуваат на ладно и суво место. Избегне од топлински
  извор, се чува подалеку од сонце и дожд. Транспорт треба да бидат во согласност со кинеските железнички и патен
  превоз прописи од областа на опасен товар.
  Пакување Спецификација: Refillable цилиндар: 400L, 800L, 926L, ISO-тенк.

  Технички карактеристики:

  hf4


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !