Huafu R142b Производител

Huafu R142b Производител

Краток опис:

Информации за производот Име: R142B Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце производот сопственост: МФ: C2H3CLF2 MW: 100,5 Точка на вриење: -9,8 ℃ Критична температура: 136,45 ℃ критичен притисок: 4.15Mpa специфичен топлински на течност: 30 ℃, [KJ / (kg ℃)] 1.3 Пакување: за еднократна употреба цилиндар £ 30 / 13.6kg, £ 50 / 22.7kg се рециклира цилиндар: 400L, 800L, 926L; ISO-тенк квалитет стандард: Чистота: ≧ 99,8% Влага: ≦ 10ppm Киселост: ≦ 0.1ppm пареа Остатоци: ≦ 100 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: R142B
  Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  сопственост на производот:

  МФ: C2H3CLF2
  MW: 100,5
  точка на вриење: -9,8 ℃
  Критична температура: 136,45 ℃
  критичен притисок: 4.15Mpa
  Специфичен топлински на течност: 30 ℃, [KJ / (kg ℃)] 1.3

  пакување:

  За еднократна употреба цилиндар £ 30 / 13.6kg, £ 50 / 22.7kg
  се рециклира цилиндар: 400L, 800L, 926L; ISO-тенк

  стандард за квалитет:

  Чистота: ≧ 99,8%
  Влага: ≦ 10ppm
  Киселост: ≦ 0.1ppm
  Пареа Остатоци: ≦ 100ppm
  Изглед: безбојна, без заматеност
  Мирис: Без мирис

  примена:

  Замена за ладење, средно материјал.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !