Индустриска 1,1,1-Trifluoroethane (HFC-143a)

Индустриска 1,1,1-Trifluoroethane (HFC-143a)

Краток опис:

Информации за производот Име: Индустриски 1,1,1-Trifluoroethane (HFC-143a) Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце МФ: C2H3CF3 MW: 84,04 стандард: Q / JHGS 183-2010 Физички и хемиски својства: под нормална температура и притисок, производот е безбоен гас со благ мирис на ether.It покажува добра хемиска стабилност во нормални услови. точка 3 на топење: -111 ℃ Точка на вриење: -47. 24 ℃ Густина: 1. 3 g / cm (25 ℃) апли ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: Индустриски 1,1,1-Trifluoroethane (HFC-143a) Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  МФ: C2H3CF3 MW: 84,04 Стандард: Q / JHGS 183-2010
  Физички и хемиски својства: Под нормална температура и притисок, производот е безбоен гас со благ
  мирис на ether.It покажува добра хемиска стабилност во нормални услови.
  3
  Точка на топење: -111 ℃ Точка на вриење: -47. 24 ℃ Густина: 1. 3G / cm (25 ℃)
  Примена: производот се користи како суровина за мешавина ладилни средства, како што R404, R408, R507.
  Складирање и транспорт: Спакувани во цилиндарот или ISO-тенк. Се чуваат на ладно, суво место. Избегне од извор на топлина, да ги задржи подалеку
  од сонце и дожд .Transportation треба да ги почитуваат кинеските железнички и патен превоз прописи
  во врска со опасен товар.
  Спецификација пакет: Refillable цилиндар: 400L, 800L, 926L, 1000L, ISO-тенк

  Технички карактеристики:

  hf3


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  WhatsApp Online Chat !