Huafu Кина R402a

Huafu Кина R402a

Краток опис:

Информации за производот Име: R402A Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце производот имот: MW: 101,55 Точка на вриење: -49,2 ℃ Критична температура: 76 ℃ Критички притисок: 4.23Mpa ODP: 0,0028 БПП: 2700 Пакување: За еднократна употреба цилиндар £ 25 / 11.3kg. Може да се рециклира цилиндар: 400L, 800L926L, ISO-танк Стандард: Чистота: ≧ 99,8% Влага: ≦ 10ppm Киселост: ≦ 0.1ppm Пареа Остатоци: ≦ 100ppm Изглед: Difluoromethane е безбоен, без мирис ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: R402A
  Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  сопственост на производот:

  MW: 101,55
  точка на вриење: -49,2 ℃
  Критична температура: 76 ℃
  критичен притисок: 4.23Mpa
  ODP: 0,0028 GWP: 2700

  пакување:

  За еднократна употреба цилиндар £ 25 / 11.3kg.
  Може да се рециклира цилиндар: 400L, 800L926L, ISO-тенк

  стандард за квалитет:

  Чистота: ≧ 99,8%
  Влага: ≦ 10ppm
  Киселост: ≦ 0.1ppm
  Пареа Остатоци: ≦ 100ppm
  Изглед: Difluoromethane е безбоен, без мирис
  гас испорачани asliquid под притисок на пареа.

  примена:

  За замена на R22


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  WhatsApp Online Chat !