Huafu R408a Добавувачот

Huafu R408a Добавувачот

Краток опис:

Информации за производот Име: R408A Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце производот имот: MW: 87.01 Точка на вриење: -44,4 ℃ Критична температура: 83,8 ℃ Критички притисок: 4.42Mpa специфичен топлински на течност: 30 ℃, [KJ / (kg ℃)] 0.36 ODP: 0.016 GWP: 3000 Пакување: за еднократна употреба цилиндар 241bs / 10.9kg, рециклира цилиндар: 400L, 800L, 926L; стандард за квалитет ISO-тенк : Чистота: ≧ 99,8% Влага: ≦ 10ppm Киселост: ≦ 1ppm пареа Остатоци: ≦ 100ppm А ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: R408A
  Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  сопственост на производот:

  87.01: MW
  точка на вриење: -44,4 ℃
  Критична температура: 83,8 ℃
  критичен притисок: 4.42Mpa
  Специфичен топлински на течност: 30 ℃, [KJ / (kg ℃)] 0.36
  ODP: 0.016 GWP: 3000

  пакување:

  За еднократна употреба цилиндар 241bs / 10.9kg,
  се рециклира цилиндар: 400L, 800L, 926L; ISO-тенк

  стандард за квалитет:

  Чистота: ≧ 99,8%
  Влага: ≦ 10ppm
  Киселост: ≦ 1ppm
  Пареа Остатоци: ≦ 100ppm
  Изглед: безбоен, без мирис

  примена:

  За замена на R22


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !