R410a неутрални пакување

R410a неутрални пакување

Краток опис:

Информации за производот Име: R410A Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце производот имот: MW: 72,58 Точка на вриење: -51,5 ℃ Критична температура: 72,5 ℃ Критички притисок: 4.95Mpa специфичен топлински на течност: 30 ℃, [KJ / (kg ℃)] 1,78 Пакување: за еднократна употреба цилиндар £ 25 / 11.3kg, рециклира цилиндар: 926L; ISO-тенк стандард за квалитет: чистота: ≧ 99,8% Влага: ≦ 10ppm киселост: ≦ 1ppm пареа Остатоци: ≦ 100ppm Изглед: безбојна, без turbi ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: R410A
  Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  сопственост на производот:

  MW: 72,58
  точка на вриење: -51,5 ℃
  Критична температура: 72,5 ℃
  критичен притисок: 4.95Mpa
  Специфичен топлински на течност: 30 ℃, [KJ / (kg ℃)] 1.78

  пакување:

  За еднократна употреба цилиндар £ 25 / 11.3kg,
  се рециклира цилиндар: 926L; ISO-тенк

  стандард за квалитет:

  Чистота: ≧ 99,8%
  Влага: ≦ 10ppm
  Киселост: ≦ 1ppm
  Пареа Остатоци: ≦ 100ppm
  Изглед: безбојна, без заматеност
  Мирис: Без мирис

  примена:

  За замена на R22


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !