Huafu изобутан R600a

Huafu изобутан R600a

Краток опис:

Информации за производот Име: изобутан R600a Бренд: Huafu Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина Складирање: Во сенка, не директно на сонце МФ: CH3CH3CHCH3 MW: 58,123 критични притисок Mpa: 3.648 ODP: 0 БПП: 3 физички и хемиски својства :: безбоен, без мирис, точка на вриење: -11,7 ℃, критична температура: 134,9; УПОТРЕБА: за ладење, кој се користи во ладење, ладење, ладна пијат машина, алтернативни R12 Аеросол за агентот проектилот за пестициди, средство за чистење, за наизменична струја ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Информации за производот
  Име: изобутан R600a Бренд: Huafu
  Продуцент: бр.48 Donggang 1-ви пат, Quzhou Сити, Жеџијанг, Кина
  Складирање: Во сенка, не директно на сонце

  МФ: CH3CH3CHCH3 MW: 58,123 критични притисок Mpa: 3.648 ODP: 0 БПП: 3
  Физички и хемиски својства :: безбоен, без мирис, точка на вриење: -11,7 ℃, Критична температура: 134,9;
  УПОТРЕБА: За ладење, кој се користи во ладење, ладење, ладно пијалок машина, алтернативни R12 Аеросол за проектилот
  средство за пестициди, средство за чистење, акрилна обоен etc.Also се користи како гориво, растворувач.
  Пакување:
  еднократна Волумен: 5kg / 13.4L, 6.5 kg / 13.4L, 10kg / 22.3L, 11 килограми / 22.3L
  рециклира Волумен: 50 кг / 118L, 200kg / 400L, 400kg / 800L, 450kg / 926L
  резервоарот автомобили: 28T / 58M3
  ISO резервоар: 10t / 24M3

  Технички карактеристики:

  hf7


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  WhatsApp Online Chat !